Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
BİZ KİMİZ ??
Son Makaleler
Facebook
Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
Hakkımızda

Özgür Düş Postası

Biz Kimiz?

Biz, Tutsakların Sesi Platformu'yuz. Özgürlük ve toplumsal adalet için yürüttükleri mücadele nedeniyle hapishanelerde tutulan kadın ve erkek tutsaklarla dayanışma gücüyüz. Aktivistleri ve katkıda bulunanlarıyla Avrupa'nın birçok ülkesinde çalışmalar yürüten büyük bir gönüllüler ağıyız.

23 yıldır faaliyet sürdürüyoruz. 2015 Eylül'üne dek Avrupa Özgür Tutsaklarla Dayanışma Komitesi (AÖTDK) adıyla varolduk. Çalışmalarımızın kapsam ve hedeflerinin genişlemesi, eski adımızın uzunluğu ve Avrupa dillerine çevrilişinde yaşanan güçlükler nedeniyle yola Tutsakların Sesi Platformu (TSP) ismiyle devam etmeye karar verdik.

Tutsakların Sesi Platformu,

Türkiye ve Kürdistan'daki devrimci ve antifaşist tutsaklarla,

Ölüm orucunda, faşist saldırılarda, işkencehanelerde bedenlerinin kimi fonksiyonlarını yitiren devrimcilerle,

Tutsakların ve ölümsüzlerin aileleriyle,

Dünyanın değişik ülkelerinde tutsak bulunan özgürlük savaşçılarıyla sıkı bir dayanışma içinde olmak hedefiyle faaliyet yürütüyor.

Ulusal dar görüşlülüğün her biçimini reddediyoruz. Enternasyonalizme inanıyoruz. 11 yıldır Secous Rouges İnternational (SRİ) ile ilişki içindeyiz. Son üç 3 yıldır SRİ'nin etkin bir üyesi olarak hareket ediyoruz. Yine, 2. mücadele yılına giren France Le Cri'nin üyelerinden biriyiz.

Gücümüzü işçi sınıfı ve ezilenlerin onur, özgürlük ve toplumsal adalet mücadelesinden, sosyalizm savaşımından, sınıfsız, sömürüsüz, cins ayırımsız bir dünya özleminden alıyoruz. Bu savaşımlar içinde, tutsak düşenlerle, ölümsüzleşenlerle, bedensel yeteneklerinin bir kısmını yitirenlerle ve aileleriyle dayanışmayı insan olabilmenin asgari şartı sayıyoruz. Ölü taklidi yapmayı, korkuya boyun eğmeyi, bencilliğin ve kayıtsızlığın her biçimini reddediyoruz. Yeni bir yaşam ve yeni bir dünya için kadın, erkek her yaştan insanın yapabilecekleri olduğuna inanıyoruz.

Che, "dayanışma ezilenlerin inceliğidir" demişti.

İnsan yürekli tüm kadın ve erkekleri Tutsakların Sesi Platformu (TSP) çalışmalarını güçlendirmek ve yaygınlaştırmak için katkıda bulunmaya, görev üstlenmeye, dayanışma ağını genişletmeye ve sağlamlaştırmaya çağırıyoruz. Tutsakları, gazileri ve yakınlarını birbaşlarına bırakmayalım. Dayanışmayı yükselterek dünyayı hapishane hücrelerine taşıyalım.